15 декември, 2009

Валансиен - Оксер

Валансиен ще приеме отбора на Оксер на своя "Стад Нунжесер" в среща от френската Първа лига. След изиграни 16 кръга двата отбора се намират в горната част на временното класиране. Домакините имат спечелени 26 точки и са на 8-мо място, докато "синьо-белите" имат само 1 точка повече и са на пета позиция. В последно време "Червено-белите" играят на приливи и отливи. Отборът на Филип Монтание в последните 5 мача е постигнал 2 победи, 2 загуби и 1 равенство. През уикенда Валансиен загуби при гостуването си на Льо Ман с 1:2 в последната минута. Разстроените от тази загуба футболисти ще търсят победа на всяка цена в този мач. Клубът има сериозни кадрови проблеми преди предстоящия сблъсък. Наказан е защитникът Сиака Тиене и Карлос Санчес Морено, а с въпросителна са другите защитници - Руди Матер и Жаке Абордонадо. Оксер също показват колебливи резултати в последните си изяви. Макар, че тимът е със същото произведение след последните си 5 двубоя във френската лига, но за разлика от ситуацията във Валансиен, футболистите на Жан Фернандес нямат победа вече 3 кръга поред. От началото на кампанията във всичките си срещи като гост, Оксер е отбелязал само 3 гола и е допуснал 4. Тази статистика показва, че гостите при визитите си се опитват да играят балансирано, нито вкарват често, нито получават голове. "Синьо-белите" нямат сериозни отсъствия в редиците си. Контузен е само полякът Иренеус Йелен. Очаквам в този труден двубой Валансиен все пак да постигне успех срещу успешно защитаващия се тим на Оксер. Прогноза 1.